1

Gdzie szukać pomocy by zapewnić właściwą opiekę i wsparcie osobie chorej na demencję

Dodane 4609 dni temu przez: michal
Czy znacie może jakieś miejsca, organizacje, strony informacyjne gdzie można uzyskać wsparcie dla opiekuna zajmującego się osobą chorą na demencję?
 • 0
  Dodane 4605 dni temu przez: Joannap
  Na szczęście jest kilka takich miejsc: gdzie Opiekunowie mogą liczyć na pomoc innych i znaleźć odpowiedzi na pytania (od strony praktycznej)
  1. Istnieje forum dla opiekunów. Jest pisane przez opiekunów i dla opiekunów . Obecnie to adres tymczasowy
  http://alzheimer.myforum.pl/index.php
  To forum było założone w 2008 roku lecz kilkakrotnie były awarie, a w tym roku zostało radykalnie zamknięte (teoretycznie z powodów technicznych ) Obecnie Kilak osób wzięło sprawy w swoje ręce i Jesteśmy pod innym adresem ... Mam nadzieję że już nigdy nie dojdzie do sytuacji zamknięcia ... Bo to prawdziwa kopalnia wiedzy (niestety jeszcze nie zdążyliśmy uzupełnić wszystkich info ze "starej wersji "
  2. są fundacje i Stowarzyszenia - takim 100% pewnikiem jest Fundacja działająca w Krakowie (można zgłosić się osobiście , telefonicznie oraz uzyskać info e-mailem)
  3. Organizacja o której wspominała Wiesław - znajdująca się w Wejherowie ...

  Bywają również grupy wsparcia i grupy samopomocy dla opiekunów - tego nie można znaleźć w Internecie (informacji o tych grupach ) lecz w takich grupach spotykają się właśnie opiekunowie - dzięki temu mogą choć na chwilkę odreagować i tak po ludzku porozmawiać z innymi .. -
  - te grupy które działają przy fundacjach - mają np. szkolenia, rozmowy z lekarzami, z terapeutami

  Tak jak wcześniej wspomniałam Wiesław Mówił przy okazji innych tematów o fundacji Krakowskiej i Wejherowie ,
  Tu przy okazji (mam nadzieję że nikt nie będzie miał do mnie pretensji -chciałabym poprosić o to by Opiekunowie odwiedzający tę stronkę pomogli w jednym drobiazgu . A mianowicie :
  - od jakiegoś czasu prowadzone są prace nad projektem "GPS - lokalizacja chorych - w tym również dla chorych na Alzheimera " .
  Na stronce www.gpslife.pl znajduje się ankieta - im więcej Opiekunów ją wypełni tym dokładniej będzie projekt dopasowany do potrzeb chorych na Al.
  Dlatego bardzo proszę o pomoc ... I trzyma kciuki za powodzenie tego projektu - gdyż posiadacz GPS - już nigdy nie zaginie bez wieści - Osoby które choć raz musiały szukać Bliskiej osoby wiedzą co to znaczy i z czym się wiąże .
  Dodaj komentarz
 • 0
  Dodane 4597 dni temu przez: maria
  W Polsce działa już ponad 30 stowarzyszeń i fundacji pomagających rodzinom chorych na Alzheimera lub prowadzących dzienne domy z terapią. W każdym większym mieście jest taka organizacja ale należy zasięgnąć informacje w urzędzie miasta lub gminy. Pod warszawskim telefonem 22 6221122 w każdy wtorek i czwartek od 16.00 do 18.00 można uzyskać informacje o działających w Polsce stowarzyszeniach
  Dodaj komentarz

Dodaj swoją odpowiedź

Dodane 4609 dni temu przez michal

michal
Zarejestrowany 4617 dni temu

Aktywność:

 • Zarejestrowany: 4617 dni temu
 • Ostatnie logowanie: 4476 dni temu

Statystyki:

 • Dodane pytania: 6
 • Dodane odpowiedzi: 0
 • Dodane oceny: 4
 • Punkty: 5