Często zadawane pytania

 • Do czego służy serwis LifePedia?

  LifePedia jest otwartym forum w formie pytań i odpowiedzi przeznaczonym dla osób szukających wiedzy na temat chorób, opieki, profilaktyki i wsparcia ze szczególnym uwzględnieniem chorób otepieńczych (w tym Alzheimera), cukrzycy, miażdżycy oraz innych chorób wieku podeszłego.
 • Jak działa serwis LifePedia?

  Pytania może zadawać każdy zarejestrowany użytkownik. Odpowiedzi na nie są udzielane zarówno przez ekspertów zajmujących się w zależności od problematyki jak i przez użytkowników. Każda odpowiedź może być oceniana za pomocą ikonku plus lub minus dzięki czemu odpowiedzi najlepiej oceniane znajdują się najbliżej zadanego pytania.
  Same odpowiedzi można również komentować, co pozwala na prowadzenie mini dyskusji.
 • Kto jest twórcą serwisu LifePedia?

  Twórcą samego serwisu od strony technicznej jest firma GPSControl sp. z o. o. Treść serwisu oparta na pytaniach i odpowiedziach jest dziełem użytkowników oraz ekspertów współpracujących z serwisem.
 • Czy dostęp do serwisu jest płatny?

  Nie. Dostęp do serwisu nie jest i nie będzie płatny.
 • Jakie dane są przechowywane w serwisie?

  W serwisie przechowywane są pytania i odpowiedzi użytkowników, oraz adres email i hasło (niezbędne do logowania się w serwisie orazpowiadamienia o nowych odpowiedziach do zadanych pytań) 
 • Czy dane prywatne podawane przy rejestracji są bezpieczne?

  Tak. Służą one przede wszystkim do umożliwienia korzystania z serwisu i powiadamiania użytkownika. Serwis zastrzega sobie jednak prawo do wysłania (nie częściej niż 1 raz miesięcznie) informacji, która wg. jego twórców może być potrzebna lub wartościowa dla użytkowników.
 • W jaki sposób mogę usunąć swoje konto/dane z serwisu?

  Aby usunąć swoje dane z serwisu należy kliknąć w link Twój profil (w prawym górnym rogu serwisu) zarządzenie kontem i po prawej stronie kliknąć w link usuń konto. Usunięcie konta odbywa się w trybie natychmiastowym, nie będzie więc możliwości przywrócenia uzyskanych ocen podczas dotychczasowego korzystania z serwisu ocen.
 • Co oznaczają te różne ikonki?

  Kliknięcie w nie odpowiada następującym zachowaniom:

  - oceniam pozytywnie (im więcej takich ocen tym wyżej na liście pojawia się ta odpowiedź )

  - oceniam negatywnie (im więcej takich ocen tym niżej na liście pojawia się ta odpowiedź)

  - chcę zgłosić tą wypowiedź do moderacji (uważam że nie powinno jej być w serwisie)