Monitoring GPS osób chorych - jak powinien działać?
Dodane 4742 dni temu przez: wiesiek
Coraz częściej (szczególnie w internecie) spotykamy się z produktami, które mają pomóc opiekunom w monitorowaniu podopiecznych. Sami jako firma pracujemy nad systemem, który w jak najlepszy sposób przysłuży się by zminimalizować zagrożenia wynikające z ucieczki chorego.
Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestię lub uwagi co do podobnych rozwiązań proszę pytać, odpowiadać i komentować w tym temacie. Zachęcam również do wypełnienia naszej ankiety znajdującej się na stronie www.gpslife.pl
Jeśli mają Państwo jakieś pytania, sugestię lub uwagi co do podobnych rozwiązań proszę pytać, odpowiadać i komentować w tym temacie. Zachęcam również do wypełnienia naszej ankiety znajdującej się na stronie www.gpslife.pl
- Dodane 4739 dni temu przez: Joannap Dodaj komentarz
-
Dodane 4737 dni temu przez:
wiesiek
W firmie pracujemy nad specjalnym pokrowcem mocowanym do paska, który bez ściągnięcia paska nie daje się otworzyć. Zakładając, że osoba chora używa paska (np. do spodni) a futerał założymy z tyłu, to jest szansa, że bardzo szybko podopieczny zapomni o urządzeniu i nie będzie się nim interesował.Dodaj komentarz
Sytuacja o wiele gorzej wygląda z osobami które paska nie noszą. Być może ukryta kieszonka w torebce rozwiązałaby problem w przypadku kobiet które nie rozstają się ze swoją torebką.
Niestety podopieczni zachowują się bardzo indywidualnie stąd wdrożenie noszenia lokalizatora też wymaga indywidualnego podejścia. ..
Dodaj swoją odpowiedź
Dodane 4742 dni temu przez wiesiek
wiesiek
Zarejestrowany 4764 dni temu
Aktywność:
- Zarejestrowany: 4764 dni temu
- Ostatnie logowanie: 4297 dni temu
Statystyki:
- Dodane pytania: 35
- Dodane odpowiedzi: 23
- Dodane oceny: 50
- Punkty: 34
Alzheimer dość długo pozwala człowiekowi korzystać z umiejętności poruszania się samodzielnego. Tu muszę koniecznie wspomnieć o małym drobiazgu - dodatkowe schorzenia . Każdy z naszych podopiecznych ma całą masę innych chorób takich jak : Parkinson , cukrzyca (typu A i B) nadciśnienie , stwardnienie rozsiane etc.. Wszystko to stanowi wspólny mianownik - jak długo osoba z Alz. będzie fizycznie funkcjonować samodzielnie .Za tę czynność nie tylko Alzheimer odpowiada więc na 100% są chorzy, którzy bardzo wcześnie przestali chodzić .
Ale wrócę do tematu pytania : warto pomóc i zadawać pytania jak i zasugerować np.: co w przypadku Pana X czy Pani Y może być zastosowane a co nie
W takim przypadku trzeba przynajmniej z orientować się na czym polega zastosowanie takowego urządzenia w odniesieniu do Alzh.
Kiedyś szukając jaki info weszłam na stronę podobnego systemu - urządzenie - nadajnik (czyli przedmiot który miałby nosić chory) miało być zakładane jak zegarek na rękę chorego - byłoby cacy gdyby nie fakt że było naprawdę duże ..(większe niż standardowy zegarek ) a do tego miał "aktywne przyciski"
W przypadku Mamci - coś takiego nie zdałoby egzaminu z prostej przyczyny Mamcia :
1. bawiłaby się przyciskami
2. wszystko co można było rozłożyć na czynniki pierwsze było rozkładane do najmniejszej śrubki - czyli zupełnie jak u malucha - dzieci też przechodzą taki okres gdy "chcą sprawdzić co jest w środku "?
Żeby system był sprawny i dostosowany do naszych potrzeb trzeba mówić czego nam potrzeba a co jest zbędne ..