0

Kilka pytań i odpowiedzi dotyczących GPS Life - system monitoringu osób chorych

Dodane 4309 dni temu przez: moderator
NA CZYM POLEGA USŁUGA GPS LIFE?
Osoba chora - z zaburzeniami pamięci np. na Alzheimera. Jeszcze w miarę samodzielna, ale już wiemy, że się gubi. Chcemy ja wziąć do domu. Ale się nie zgadza - twierdzi że jest samodzielna i w dużej mierze ma racje.

Idziemy z nią na kompromis. Uzgadniamy, że zostaje w domu samodzielnie i będzie wychodzić, ale tylko z urządzeniem lokalizujacym. Jeśli się zgubi - przekroczy wcześniej ustalony obszar - my (opiekuni) otrzymamy o tym powiadomienie i będziemy mogli łatwo ją odnaleźć. Dokładnie tak to się sprawdza.


CO JEST POTRZEBNE BY KORZYSTAĆ Z USŁUG?
Na pewno lokalizator GPS współpracujący z GPS Life. Następnie płatny dostęp do usługi oraz choć przez chwilę internet by skonfigurować usługę (choć nie jest konieczny!) oraz telefon komórkowy umożliwiający wysyłanie i odbieranie SMSów.


KTO NIE MOŻE KORZYSTAĆ Z GPS LIFE?
Osoby (chorzy) które nie mogą korzystać z telefonów komórkowych - najczęściej są to chorzy którzy mają wszczepiony rozrusznik.


CZY GPS LIFE WYRĘCZY MNIE W OPIECE?
Nie. GPS Life to przede wszystkim narzędzie. I jak każde narzędzie ma swoje zalety i wady, ale choćby nie wiem jak bardzo było doskonałe nie zastąpi człowieka. To że wiele osób korzysta z GPS Life i są z niego zadowoleni nie oznacza, że nagle przestali być potrzebni jako opiekunowi. Choć wiemy, że GPS Life pozwala zrzucić gigantyczny balast świadomości i pytań "co tam u mojej mamy?" i pomaga w chwilach zagrożenia wiemy że opieka nie może opierać się jedynie na "dozorowaniu" chorego.


c.d. n.

PS. Więcej o montoringu GPS osób chorych można znaleźć na www.gpslife.pl

Dodaj swoją odpowiedź

Dodane 4309 dni temu przez moderator

moderator
Zarejestrowany 4469 dni temu

Aktywność:

  • Zarejestrowany: 4469 dni temu
  • Ostatnie logowanie: 3753 dni temu

Statystyki:

  • Dodane pytania: 7
  • Dodane odpowiedzi: 3
  • Dodane oceny: 11
  • Punkty: 0